Бамбус Ултразвучно Арома Diffuser

Бамбус Ултразвучно Арома Diffuser

Краток опис:

Уживаат во крајна искуство ароматерапијата со Бамбус Ултразвучно Арома Diffuser. Поддржано од страна на кабелот за напојување (вклучени), шик дизајн оваа симпатична малку дифузер е го прави совршен за секоја соба. Ова ултразвучно ароматерапијата дифузор ќе ви овозможи да се дифузни вашите омилени етерични масла во вашата работна маса, од ваша страна кревет или било кој друг мал простор. Карактеристики Две поставки ниво магла обработува 4-6 часа (Стартувај време варира во зависност од поставката магла се користи) Влогови и освежување на квалитетот на воздухот со cooli ...

 

 • FOB Цена: САД $0.5 - 9,999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Услови на плаќање: L / C,D / A,D / P,T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  |

  ароматерапијата искуство со Бамбус Ултразвучно Арома Diffuser. Поддржано од страна на кабелот за напојување (вклучени), шик дизајн оваа симпатична малку дифузер е го прави совршен за секоја соба. Ова ултразвучно ароматерапијата дифузор ќе ви овозможи да се дифузни вашите омилени етерични масла во вашата работна маса, од ваша страна кревет или било кој друг мал простор.

  карактеристики

  • Две поставки ниво магла
  • работи 4-6 часа (Стартувај време варира во зависност од поставката магла се користи)
  • Влогови и освежување на квалитетот на воздухот за ладење со магла
  • Користи напредни ултразвучни технологија и шик дизајн
  • Дифузор работи со помош на ултразвучни технологија да се пробие до вода и етерични масла / Арома мешавина во исклучително мали микро-честички, ширењето на мирис во воздухот како магла без топлина.


  ултразвучно арома дифузор и овлажнител коментарите
  ултразвучно арома дифузор и овлажнител со 2 мирисни масла
  ултразвучно арома дифузор eBay
  ултразвучно арома дифузор Малезија
  ултразвучно арома прирачник дифузор
  ултразвучно арома дифузор Muji
  ултразвучно арома дифузор Велика Британија

  Испратите вашата порака до нас:

    Кликни за да се освежи

  Поврзани производи

  контактни

  • Најдобро дизајн и производство CO., Рибар
  • телефон: +86 18621693186
  • E-mail:doris@outstandingdm.com
  • Fax: 86-21-5169 8306
  • Whatsapp: +86 18621693186

  Анкетнатаза Ценовникот

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рамките на 24 часа.

  НајновиВести

  • 2018 борби

   Секогаш направете го вашиот најдобар . што ќе се засади сега, ќе жетвата подоцна-Од Луси

  • одличен тим , Оди Оди оди!!! (проширување + туризмот )

   денес, ние работиме заедно истражуваат "како да се заедно" за со нашиот тим. Имаме скршени преку тешкотии чекор по чекор и конечно постигна успех. Одличен тим Вие сте најдобрите!...

  Прашање Сега
    Кликни за да се освежи